divoke_tabory.png

Kdo by nemiloval léto, teplý vítr ve vlasech, osvěžující déšť, bláto, slunce? My v Divočině si léto užíváme naplno společně s malými i velkými. Chodíme do lesa na houby, brouky, draky... vaříme z bláta i bylinek... hledáme ztracený poklad, zlaté kapradí i sami sebe. Taky byste to chtěli zkusit? Přidejte se k nám na příměstských táborech.

Vybrat z táborů si můžete níže na této stránce (případně si stáhnout PDF) a přihlásit pak vyplněním formuláře zde.


OBECNÉ INFORMACE K TÁBORŮM LK DIVOČINA

Místo konání

Tábory probíhají z převážné části venku na zahradě LK Divočina a v okolních lesích a to za každého počasí. Děti využívají zázemí na oběd a poobědový odpočinek.
 

Info k platbě

Vyplňte přihlášku, poté Vám budou zaslány informace o platbě - číslo účtu a VS, pod kterým bude Vaše platba evidována. Cena tábora je 1750 Kč/dítě/turnus, platbu prosím proveďte do 7 pracovních dnů od obdržení informačního e-mailu. Připsáním částky na účet je místo závazně rezervováno. Cena nezahrnuje oběd. Za obědy se platí hotově první den tábora k rukám vedoucího tábora.
 

Předávání a vyzvedávání dětí

Děti lze do LK Divočina dovést od 7.30 do 8.30 a vyzvednout od 16.00 do 16.30. Dítě bude předáno pouze osobě, kterou zákonný zástupce označí jako oprávněnou a bude o tom informovat vedoucího tábora.
 

Absence dítěte

Při absenci nevracíme přijatou platbu, můžete však za sebe poslat náhradníka nebo, bude-li to možné, zvolit jiný turnus. O případné absenci informujte prosím neprodleně vedoucího tábora.
    

Jak k nám

Veškeré informace o parkování najdete zde
Prosím respektujte zákaz parkování u Stodoly.
 

Důležité kontakty

Před zahájením tábora Vám budou zaslány podrobné informace o táboře s kontakty na jednotlivé pedagogy a vedoucího tábora.
Do té doby se s případnými dotazy obracejte na koordinátora LK Divočina Alenu Kuklovou774 147 493, info@divocinalisen.cz
 

Jak obléci a vybavit dítě na tábor

Dítě bude potřebovat batůžek s bederní přezkou, aby popruhy batohu nepadaly při pohybu z ramen. V batůžku bude mít v krabičce dopolední svačinu a láhev s pitím. Dále bude potřebovat spacák na odpolední klid, přezůvky do zázemí, sadu náhradního oblečení pro případ nehody a převlečení na odpolední klid. Oblečení dle aktuálního počasí: na dopoledne doporučujeme dlouhé kalhoty a triko s dlouhým rukávem jako ochranu před klíšťaty. Sandály ideálně s plnou špičkou, aby při pohybu v lese dítěti nelezly do bot větvičky. V chladném deštivém počasí doporučujeme holínky, nepromokavé kalhoty a bundu. V horkých deštivých dnech stačí pláštěnka.
Všechny věci musí mít dítě podepsané.
 

Náhradní oblečení

Každé dítě bude mít po dobu tábora v šatně LK Divočina k dispozici svou krabici pro uložení náhradního oblečení.
 

Obědy

Obědy při standardní dietě stojí 70 Kč/oběd, diety (bezlepeková, bezmléčná, veganská) 85 Kč/oběd. O potřebě diety prosím informujte v přihlášce. Dodavatelem je Lakšmanna
Obědy jsou ohřívány ve vodní lázni a podávány v zázemí LK Divočina.
 

Svačiny

Rodiče zajišťují dopolední a odpolední svačinu dítěte. Na svačinu je vhodné jídlo, které dětem nejen chutná a dodá energii, ale také se dobře jí bez pomocí příboru. Jídlo musí být trvanlivé. Svačiny si děti nosí v batůžku v krabičce bez dalších jednorázových obalů. V teplých dnech je vhodné přidat čerstvé ovoce a zeleninu. Rozhodně ne cukrovinky, bonbony či žvýkačky.
 

Pitný režim

Děti si nosí s sebou lahvičky/termosky s vodou. Během dne jim pedagogové pití doplňují. Určitě dětem nedávejte sladké nápoje, jelikož lákají vosy a včely.
 

Bylinkovo

příměstský tábor pro děti 3—7 let | 13.—17. 7. 2020

Viděli jste už někdy na louce rozkvetlou pampelišku? Ano? A víte, že v noci její květ navštěvuje bylinková bytost, která jí vdechuje zázračné vlastnosti? Možná je to víla, možná skřítek. Každopádně takových bylinek, které mají zázračné vlastnosti, je v přírodě spousta. Dá se z nich vyrobit medík, čajík, krém, mýdlo, barva či třeba ozdoba do vlasů. Nejdříve je však třeba poznat jejich tělíčko, kde mají ruce a kde ústa. A co jejich kamarádi ze světa hmyzu? Proč se čmelák kamarádí s jetelinou?
Navštivte říši Bylinkovo a dozvíte se to i vy.

Celý leták zde


 
Bylinkovo

PANÍ HLÍNA, PAN DŘEVO

příměstský tábor pro děti 3—11 let | 20.—24. 7. 2020

Pojďte s námi objevovat kouzlo přírody a její poklady. Jedním z takových pokladů je hlína, ze které lze vytvořit třeba figurku zvířete, ozdobu či misku. Hlína je vláčná a dá se s ní prožít spoustu radosti. Dalším darem je dřevo. Budeme s ním dělat divy.
Naučíme se řezat různými pilkami, používat škrabku, pilník, rašpli, kladívko, vrták a další nářadí. Vyrobíme si figurku ze dřeva, ozdobu na ruku či na krk. Rozděláme oheň, na kterém si opečeme hady z těsta a vypálíme drobné předměty z hlíny. Prožijeme spoustu dobrodružství v lese a postavíme domečky pro sebe i skřítky.

Celý leták zde

 
PANÍ HLÍNA, PAN DŘEVO

HRÁTKY S VODOU, OHNĚM, VZDUCHEM, ZEMÍ

příměstský tábor pro děti 3—7 let | 27.—31. 7. 2020

Je to teplé, mlaská to, kdejakou věc chytá to, táto, to je přece bláto!
Hlína je nejen bláto, ale i skvělá plastelína. Dřevo je nejen na topení, ale i na hračky, píšťalky a kolečka. Kámen je nejen studený, ale také krásný.
Společně si vyzkoušíme pracovat s jílovitou hlínou, výrobky si pak vypálíme v ohni. Naučíme se, jak správně a bezpečně pracovat s pilkou, vrtákem, škrabkou, kladívkem a dalšími nástroji. S jejich pomocí rozezvučíme dřevo a vyrobíme si nejeden originální suvenýr. A ukážeme si, kde všude v přírodě můžeme vidět vodu, naučíme se rozdělat oheň pomocí kamenů, vyrobíme větrníky a necháme se unášet větrem a mnohem více.

Celý leták zde

 
HRÁTKY S VODOU, OHNĚM, VZDUCHEM, ZEMÍ

HRAVĚ V PŘÍRODĚ

příměstský tábor pro děti 3—7 let | 3.—7. 8. 2020

Cákají se vaše děti rády v kalužích? Chtějí se dozvědět, co kolem nich roste a žije? Rády se vzdělávají venku a v pohybu? Láká je kouzlení s přírodou?

LK Divočina nabízí terénní přírodovědný příměstský tábor zaměřený na hravé experimenty s přírodními materiály, na které si děti budou moci samy sáhnout a vlastníma rukama si zkoušet, kouzlit a vyrábět. Zároveň se dozvědí, jak pozorovat přírodu a co kolem nich žije a roste.

Celý leták zde


 
HRAVĚ V PŘÍRODĚ

MY JSME MALÍ MUZIKANTI

příměstský tábor pro děti 3—7 let | 10.—14. 8. 2020

Naučíme se rozeznávat, co je rytmus a co melodie. Budeme zpívat písničky a hrát na různé hudební nástroje. Vyrobíme si svůj vlastní nástroj a vydáme se na dobrodružnou cestu vysvobodit královnu Harmonii.
A na co budeme hrát? Na flétnu, koncovku, dvojačku, didgeridoo a řadu rytmických nástrojů.

Celý leták zde

 
MY JSME MALÍ MUZIKANTI

PRINCEZNY, RYTÍŘI A DRACI

příměstský tábor pro děti 3—6 let | 17.—21. 8. 2020
 
Do lesa Habří přiletěl drak Pětizub, který hledá cestu zpět domů do svého Dračího království!
Nebojácné princezny a odvážní rytíři, pojďte s námi zachránit draka a poznat, co všechno se děje a roste v našem tajemném lese.

Celý leták zde 
 

 
PRINCEZNY, RYTÍŘI A DRACI